
tovább »
![]() |
![]()
![]() Rod & Custom Show
![]() tovább » ![]() Hódítsd meg a hegyet!
![]() tovább » ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() A természet patikája![]() A több ezer évvel ezelőtt élt emberek szervezete nem szokott rá a mesterségesen előállított szerek használatára, így a régi időkben sokkal hatékonyabb gyógyszerként működtek a gyógynövények. Napjainkban sem elhanyagolható hatásuk; a nyugati orvoslás kiegészítőjeként, vagy kisebb problémák esetén önmagában is nagyszerű gyógymód. A gyógynövényekből készült teák legnagyobb része a kemikáliákkal szemben még túladagolás esetén sem okoz nem kívánt mellékhatásokat.
Betegségek és kezelési módjuk Alacsony vérnyomás: a rozmaringtea emeli a vérnyomást. Készíthetünk rozmaringbort is (1 liter fehérborba egy rozmaringot áztatunk, egy hét után leszűrjük), melyből napi 1-2 evőkanál fogyasztása elegendő.
Gyomorégés: hatékonyan kezelhető kamilla tea és citromfű tea egyenlő arányú keverékével. Napi egy-két csésze tea megszűnteti a gyomorégést. Hasmenés: kezelése egyszerű. Széntabletta és kamillatea fogyasztásával hamar megszűntethető. Gyermekek esetében szárított áfonyát használhatunk. Magas vérnyomás: napi egy-két csésze galagonya, vagy fehér fagyöngy tea normalizálja a vérnyomást, segíti a szívműködést.
Rekedtség: rekedtség ellen hasznos lehet a nyers burgonyaszeletekből készült pakolás. A kamilla- és izlandi zuzmó tea fogyasztása egymás hatását kiegészítve mulasztja el a rekedtséget. Célszerű egész nap, lassan kortyolgatva inni, így hosszabban fejti ki hatását. Reumatikus panaszok kezelése: az alábbi gyógynövények keverékét fogyasszuk egy hónapon át kúraszerűen, naponta 2-3 csészével: csalánlevél (28,5 g), gyermekláncfűgyökér(27,5 g), nyírfalevél(16 g), málnalevél(14 g), fűzfakéreg(8 g), hibiszkuszvirág(6 g). Stressz okozta panaszok: rohanó világunkban számtalan panaszt okoz a stressz. Legyen szó álmatlanságról, étvágytalanságról vagy gyomorpanaszokról, a gyógynövények hatékony segítséget nyújtanak. A kamillatea, citromfű tea és a komló egyaránt hatékonya segítséget nyújtanak.
Székrekedés: elengedhetetlen a bélműködés javításához a rostdús táplálkozás. Emellett naponta fogyasszunk egy evőkanál darált, vízben megdagasztott lenmagot. Egy teáskanál mustármag (vízzel és teával is bevehető) szintén serkenti az emésztést, emellett tisztító hatású. Torokfájás: naponta 2-3 csésze meleg fehérmályva tea regenerálja a garat nyálkahártyáját, és elmulasztja a kaparó érzést. Váladékos köhögés: A váladék könnyebb távozását segíthetjük egy bevált gyógytea keverékkel. Keverjünk egy egyenlő arányban kankalin gyökeret, hársvirágot, kamillát és citromfüvet, majd a belőle készült teából naponta három csészével fogyasszunk. Gyógyító fűszernövények
A gyógynövényteákkal körültekintően kell bánni. Fontos, hogy mindig csak a meglévő problémára fogyasszunk ellenszert, s azt is mértékkel, az előírásoknak megfelelően. Ugyan a forgalomban lévő gyógyteák nem rendelkeznek igazolt mellékhatással, túlzott fogyasztásuk kerülendő. ![]() |
||
![]() |